Uudised

YouTuber Deana Noop: “Kutsekoolis käia on täiesti okei” 18. juuni TAKAInfo

Hiljuti külastas Kopli Ametikooli noorte seas populaarne suunamudija Deana Noop, kes lisaks ülikooli haridusele on omandanud ka kutseõppena juuksuri eriala.


 


“Kuna käes on sisseastumiste aeg, siis mõtlesime, et pakume ka Deanale võimaluse tulla ja tutvuda meie kooli erialadega ning loomulikult lasta tal neid ka ise proovida,” sõnas kooli õppedirektor Valeria Milaja. “Kuigi meie kodulehel on väga põhjalik ülevaade õpetatavatest erialadest ning õppeainetest, siis leidsime, et oleks ikkagi parem kui meie tulevane õppija näeks ise milline on koolis reaalne töö, millised on klassid ja õpetajad.”
Elvast pärit ning Tartus elav tütarlaps sõnas oma videoeksperimendis, et tegelikult oli tal pisut hirm uute ainete ees, sest viimati puutus ka käsitööga kokku põhikooli ajal.
Hiljem sõnas ta kindlalt, et kuigi nahkkäsitöö oli talle raskem kui käepaelte tegemine, siis hea oli just see, et see oli midagi uut ja põnevat mida proovida.
Video lõpus räägib Deana oma jälgijatele, et kutsekoolis õppida on okei ning et õppida tuleks eriala, mis sulle meeldiks, mitte mida ühiskond sinult ootab. Ainult nii saad sa teha tööd, mis sulle tööna ei tundugi, vaid mille tegemist ja milles elamist sa naudid.
Deana proovitud erialadega saad tutvuda klikkides SIIA.
 

 “Kuna käes on sisseastumiste aeg, siis mõtlesime, et pakume ka Deanale võimaluse tulla ja tutvuda meie kooli erialadega ning loomulikult lasta tal neid ka ise proovida,” sõnas kooli õppedirektor Valeria Milaja. “Kuigi meie kodulehel on väga põhjalik ülevaade õpetatavatest erialadest ning õppeainetest, siis leidsime, et oleks ikkagi parem kui meie tulevane õppija näeks ise milline on koolis reaalne töö, millised on klassid ja õpetajad.”
Elvast pärit ning Tartus elav tütarlaps sõnas oma videoeksperimendis, et tegelikult oli tal pisut hirm uute ainete ees, sest viimati puutus ka käsitööga kokku põhikooli ajal.
Hiljem sõnas ta kindlalt, et kuigi nahkkäsitöö oli talle raskem kui käepaelte tegemine, siis hea oli just see, et see oli midagi uut ja põnevat mida proovida.
Video lõpus räägib Deana oma jälgijatele, et kutsekoolis õppida on okei ning et õppida tuleks eriala, mis sulle meeldiks, mitte mida ühiskond sinult ootab. Ainult nii saad sa teha tööd, mis sulle tööna ei tundugi, vaid mille tegemist ja milles elamist sa naudid.
Deana proovitud erialadega saad tutvuda klikkides SIIA.