Uudised

1.aprillil külastasid sisetööde elektriku õpilased koos õpetajaga ABB tehast. 02. aprill TAKAInfo

Sissejuhatavas loengus tutvustati ABB kontserni personalipoliitikat, tootmisarenduse suundasid, tootmiskorralduse eripärasid ja tootmise efektiivsust tõstvaid meetmeid (LEAN management, 5S; 6 Sigma, Kanban süsteemi ja palju muud, mis on ABB igapäeva tegevuses rakendanud).


Samuti anti ülevaade kontserni ja tootmisüksuste juhtimispõhimõtetest ning informatsiooni edastamise ning liikumise alustest ABB-s. Tehase esindajad väljendasid huvi leida omale töötajaid ja praktikante, kes oleksid nende kontsernis töötamisest huvitatud. Aastatega on tehas kõvasti kasvanud ja laienenud. ABB Drives tootmisüksuses on nüüd rohkem tootmisliine kui varasemalt - erinevad automaatikakilbid tuulegeneraatorite ja päikeseenergiasüsteemide juhtimiseks, ja mitmeid teisi ABB-le spetsiifilisi valdkondi, mida on tootmisse juurutatud. Juhtimiskapid on kõrge pinge ja suure voolu (üle 1000 Ampri) talumiseks. Selliste võimsate seadmete nägemine, ning koostamisprotsessiga tutvumine oli tõeliselt suur elamus. Õpilased nägid seadmete testimis-alasid ja erinevaid kontroll-süsteeme lõpptoodangu kontrollimiseks. Tehas kasutab ka automatiseeritud videokontrollsüsteemi trükkplaatidel komponentide õigsuse kontrolliks - enne, kui need seadmesse paigaldatakse.Loodame, et meie õpilastele meeldis see ekskursioon ja et nad said palju kasulikku teada lisaks igapäevasele õppeprotsessile TKAK õppeklassides.

Suur tänu ABB tehase külastuse organiseerimise eest!
 

Samuti anti ülevaade kontserni ja tootmisüksuste juhtimispõhimõtetest ning informatsiooni edastamise ning liikumise alustest ABB-s. Tehase esindajad väljendasid huvi leida omale töötajaid ja praktikante, kes oleksid nende kontsernis töötamisest huvitatud. Aastatega on tehas kõvasti kasvanud ja laienenud. ABB Drives tootmisüksuses on nüüd rohkem tootmisliine kui varasemalt - erinevad automaatikakilbid tuulegeneraatorite ja päikeseenergiasüsteemide juhtimiseks, ja mitmeid teisi ABB-le spetsiifilisi valdkondi, mida on tootmisse juurutatud. Juhtimiskapid on kõrge pinge ja suure voolu (üle 1000 Ampri) talumiseks. Selliste võimsate seadmete nägemine, ning koostamisprotsessiga tutvumine oli tõeliselt suur elamus. Õpilased nägid seadmete testimis-alasid ja erinevaid kontroll-süsteeme lõpptoodangu kontrollimiseks.
Tehas kasutab ka automatiseeritud videokontrollsüsteemi trükkplaatidel komponentide õigsuse kontrolliks - enne, kui need seadmesse paigaldatakse.Loodame, et meie õpilastele meeldis see ekskursioon ja et nad said palju kasulikku teada lisaks igapäevasele õppeprotsessile TKAK õppeklassides.

Suur tänu ABB tehase külastuse organiseerimise eest!